Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukovské cesty

23. 10. 2007

 

 

 

  Vážení přátelé,

 

 

 

 

 

 

 

po loňském XIV. Všesokolském sletu  se letos znovu rozběhly Sokolské cesty jako další příležitost k setkávání těch, kteří v sokolských organizacích pěstují jako jednu z disciplín pobyt v přírodě. Z každoročních čtyř celostátních akcí ta letošní – poslední – byla organizována sokolskými župami ze Zlínského kraje. Župa Komenského, župa Valašská a župa Hanácká vybraly za místo této třídenní akce překrásné okolí hradu Lukova. Hlavním dnem setkání byla sobota 6. 10. 2007, kdy se nás v tomto místě sešly téměř dvě stovky.

 

 

 

 

Den byl po pátečním dešti překrásný, téměř jako vymalovaný. Po společném nástupu v 10.00 hodin se rozběhly připravené akce – turistické pochody na dvou trasách, zpestřené hrami pro účastníky žákovských kategorií, prohlídka a lezení pro zdatnější účastníky na Králkách a tak podobně. Avšak středobodem všech pochodů a procházek byl hrad Lukov, který byl s laskavým svolením Spolku přátel hradu Lukova celý k dispozici všem zvědavým očím sokolských účastníků tohoto setkání A bylo co obdivovat ! Původní zbytky hradu, který vznikl na začátku 14. století za vlastnictví Šternberků na celkem členitém terénu. Ale stejně obdivuhodná je současná práce Spolku přátel hradu Lukova na jeho záchraně k dalšímu využití pro poznání historie hradu současníky. Členy Spolku přátel jistě potěší skutečnost, že mezi obdivovateli jejich snah a lopotné práce byli sokolové nejen z celého Zlínského kraje, ale také ze středních, severních a západních Čech. Tam všude půjde zvěst o příkladné činnosti Spolku přátel hradu Lukova.

 

 

 

 

Za všechno zúčastněné sokolstvo děkuje za poskytnutou možnost poznání hradu a jeho okolí  a přeje další bohaté úspěchy v činnosti Spolku přátel hradu Lukova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                            Jiří    B u r š í k

 

                                                             Vzdělavatel Sokolské župy Komenského